Předškoláci absolvovali zápisy do škol

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Na školách zřizovaných městem, kde minulý týden proběhly zápisy do prvních tříd, evidují celkem 709 žádostí o přijetí. Mnozí rodiče však své ratolesti zapsali na více škol, skutečný počet prvňáčků tak bude znám až v září po nástupu dětí do škol.

 Na školách zřizovaných městem, kde minulý týden proběhly zápisy do prvních tříd, evidují celkem 709 žádostí o přijetí. To je o 26 méně než v loňském roce.

Skutečná číslo budeme znát až v září, kdy děti opravdu usednou do lavic. Někteří rodiče totiž tak, jak je tomu každý rok, zapsali své dítě na více škol, v počtu zapsaných jsou tedy zahrnuty i duplicity. O roční odklad bylo požádáno u 135 dětí, cože je něco málo přes 19% z příchozích k zápisu,“ vysvětlila vedoucí odboru školství magistrátu Andrea Štenclová a dodala, že podle statistik by v nastávajícím školním roce mělo nastoupit do 1. tříd 567 dětí.   

Největší zájem byl u devítitřídních škol stejně jako v  letech minulých o přijetí na ZŠ  Englišova, u škol, které disponují pouze prvním až pátým ročníkem, pak na škole Nový svět. Kapacity opavských základních škol jsou naprosto dostačující, aby mohly být do prvních tříd přijaty všechny děti, které k zápisu přišly.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí