Předškoláci absolvovali zápisy do škol

Upraveno: 23.11.2019
Na školách zřizovaných městem, kde letos proběhly zápisy do prvních tříd 21. a 22. dubna, evidují celkem 704 žádostí o přijetí. Některé děti jsou ale zapsány na více školách, skutečné číslo tak bude známo až v září.

Na školách zřizovaných městem, kde letos proběhly zápisy do prvních tříd 21. a 22. dubna, evidují celkem 704 žádostí o přijetí. To je o 29 méně než v loňském roce.

Skutečné číslo budeme znát až v září, kdy děti opravdu usednou do lavic. Někteří rodiče totiž stejně jako každoročně zapsali své dítě na více škol, v počtu zapsaných jsou tedy zahrnuty i duplicity. O roční odklad bylo požádáno u 149 dětí, což je něco málo přes 21% z příchozích k zápisu,“vysvětlila vedoucí odboru školství opavského magistrátu Andrea Štenclová a dodala, že podle statistik by v nastávajícím školním roce mělo nastoupit do 1. tříd 558 dětí.   

Největší zájem o přijetí byl u devítitřídních škol stejně jako v letech minulých na ZŠ Englišova, u škol, které disponují pouze prvním až pátým ročníkem, pak na ZŠ Nový svět. Kapacity opavských základních škol jsou naprosto dostačující, aby mohly být přijaty všechny děti, které k zápisu přišly.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí