Při čištění komunikací v září poprvé zasahovala odtahovka

Upraveno: 23.02.2020

Širokou veřejnost jsme v uplynulých  týdnech prostřednictvím médií upozorňovali na skutečnost, že při čištění komunikací může být s auty, která čištění brání, manipulováno.  Vedení města se totiž smluvně dohodlo s odtahovou službou, která poprvé vyrazila do ulic v polovině září. Auta, která při blokovém čištění na silnici překážela, pak na dobu čištění vyzdvihla a po provedení úklidu je vrátila zpět na své místo.

„Opravdu nás netěší, že jsme museli přistoupit až k tomuto opatření, nic jiného nám ale nezbývá. Řidiči jsou na skutečnost, že se budou silnice čištěny, upozorněni cedulemi na silnicích s více než týdenním předstihem a přesto nařízení o zákazu stání v danou dobu nerespektují. Doufám ale, že odtahové služby budeme využívat co nejméně,“ uvedl náměstek primátora Josef Stiborský.

Během dnů, kdy v září čištění silnic probíhalo, rozdali policisté také několik pokut. S řidiči, kteří byli na místě při příjezdu hlídky, prozatím situaci řešili domluvou. Do budoucna ale chtějí přitvrdit.

Ke stejným opatřením, tedy k využití odtahové služby a přísnějším sankcím policistů, se uchýlila také Správa silnic Moravskoslezského kraje, která udržuje silnice nepatřící městu.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí