Radní prodloužili pronájem kina Mír stávajícímu provozovateli

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Kino Mír na Kolářské ulici v Opavě bude i nadále provozovat Martin Žižlavský. V nabídce se zavázal uhradit nájem 500 tisíc korun plus DPH, provozovat představení pro školy, filmový klub a spolupracovat s městem na festivalech a dalších akcích.

Kino Mír na Kolářské ulici v Opavě bude i nadále provozovat Martin Žižlavský. Ten vyhrál výběrové řízení, které na jaře vyhlásili radní. V nabídce se zavázal uhradit nájem 500 tisíc korun plus DPH, provozovat představení pro školy, filmový klub a spolupracovat s městem na festivalech a dalších akcích.

Do soutěže se přihlásili celkem 3 zájemci, komise nabídce Martina Žižlavského přiřadila nejvíce bodů. „V loňském roce došlo k zásadní rekonstrukci kina za více jak 30 milionů korun , tedy k zhodnocení objektu. Proto se Rada města rozhodla vyhlásit novou soutěž, zjistit situaci na trhu a nastavit nové podmínky,“ uvedla první náměstkyně primátora Opavy Hana Brňáková.  

Kino Mír disponuje největším sálem v Opavě s kapacitou 500 míst, který je využíván nejen k promítání filmů, ale i konání divadelních představení, pořádání koncertů, besed, přednášek a jiných pořadů kulturně společenských akcí. Martin Žižlavský pak kino provozuje od roku 2010. V soutěži bylo stanoveno minimální měsíční nájemné 50 tisíc korun bez DPH (nájem se platí 10 měsíců v roce, v létě je kino zavřeno).

Roman Konečný, tiskové oddělení