Ředitelkám mateřských škol se navýší plat

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Opavští radní na svém zasedání odsouhlasili, že si ředitelky mateřských škol platově polepší a to od počátku nového školního roku. Doposud byly zařazeny v desáté platové třídě, nyní postoupí do třídy jedenácté.

Opavští radní na svém zasedání odsouhlasili, že si ředitelky mateřských škol platově polepší a to od počátku nového školního roku. “Doposud byly zařazeny v desáté platové třídě, nyní postoupí do jedenácté. Za náročnou práci, kterou vykonávají, si to zcela jistě zaslouží,“ uvedla první náměstkyně primátora Hana Brňáková, která má na starosti mimo jiné také oblast školství.

Prostředky na zvýšení mezd nebudou čerpány z rozpočtu města, poskytuje je Moravskoslezský kraj. V některých krajích je zařazení ředitelek a ředitelů MŠ do vyšší platové třídy zavedeno již dlouho. „Zvýšení mezd o jednu platovou třídu umožňuje školský zákon a řada měst, například Ostrava, Brno či Pardubice už vedení školek vyšší odměny schválila. Jsem ráda, že nyní k nim patří i Opava,“ uzavřela náměstkyně Brňáková.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí