Rodí se projekt na nový krytý bazén

Upraveno: 19.11.2019
Radní včera schválili smlouvu na zhotovení projektové dokumentace pro územní řízení na nový plavecký stadion. Ten by měl vyrůst u víceúčelové sportovní haly na ulici Žižkova v Městských sadech.

Vizualizace možné podoby nového krytého bazénu

Již několik let avizuje vedení radnice záměr vybudovat ve městě nový krytý plavecký bazén. Ačkoliv již před pár lety vznikl projekt na jeho výstavbu v Městských sadech, kvůli nedostatku financí zůstal na dlouhou dobu ležet v šuplíku a odložil se na neurčito. Po nástupu Radima Křupaly do funkce primátora se však ledy pohnuly a vedení města znovu myšlenku výstavby nového plaveckého stadionu oživilo.

Vybudování nového bazénu považuji za jednu z priorit pro naše město. Ten současný je již zastaralý a v mnoha ohledech nevyhovující dnešní době. Zvažovali jsme, zda jít cestou jeho rekonstrukce, odhad nákladů, který se pohyboval okolo 140 milionů korun, nás ale jednoznačně utvrdil v rozhodnutí, že si Opava zaslouží bazén zcela nový,“ uvedl primátor s tím, že nový bazén by měl vyrůst v lokalitě, o které se hovořilo již v minulosti a to u víceúčelové sportovní haly na ulici Žižkova v Městských sadech.

Radní včera schválili smlouvu na zhotovení projektové dokumentace pro územní řízení. „Zejména z časových důvodů jsme oslovili stejnou architektonickou kancelář, která již v roce 2011 vyhotovila předešlý projekt, zná tedy dobře celou situaci a může z již existujícího projektu vycházet,“ vysvětlil primátor. Projekt by podle jeho slov mohl být hotov do konce září, a pokud nenastanou žádné problémy, do konce letošního roku by město mělo rádo v ruce platné územní rozhodnutí. V roce příštím by se pak řešila dokumentace pro získání stavebního povolení.

U nového projektu došlo k úpravě řady parametrů, aby byla snížena celková cena díla, ale zároveň bylo dosaženo optimální velikosti komplexu a jeho nabídky služeb pro Opavany. Upustilo se proto od výstavby tobogánů, které jsou k dispozici na nedalekém koupališti, vybudování posilovny či restaurace, protože v bezprostřední blízkosti funguje restaurace v objektu víceúčelové haly.  Veškeré úpravy vedly i podle budoucích zpracovatelů projektu k lepšímu dispozičnímu řešení, kdy bude vše soustředěno pouze do jednoho patra. Kromě plaveckého bazénu se zde počítá s i bazénem rekreačním s vodními atrakcemi, jako je například divoká řeka, chrliče vody či masážní trysky, s bazénem dětských, bufetem, wellnes centrem s vířivkami, párou a saunou. Nicméně projekt je na samém počátku, může se ještě vyvíjet a mohou v něm nastat změny.

Opravdu se dá velmi těžko předvídat, zda v celém řízení nenastanou nějaké komplikace a časové prodlevy. V optimálním případě bychom ale rádi nejpozději v polovině roku 2018 začali stavět,“ řekl na závěr primátor Radim Křupala.

Lada Dobrovolná 
Tisková mluvčí