Školáci zdolali slalom na jedničku

Upraveno: 19.11.2019
Na sto padesát opavských školáků se zúčastnilo ve čtvrtek 17. března lyžařských závodů v obřím slalomu O pohár prvního náměstka primátora, který již podruhé pro školy zorganizovali pracovníci ZŠ Vrchní ve spolupráci s lyžařským areálem SKI Karlov.

Na sto padesát opavských školáků se zúčastnilo ve čtvrtek 17. března lyžařských závodů v obřím slalomu O pohár prvního náměstka primátora, který již podruhé pro školy zorganizovali pracovníci ZŠ Vrchní ve spolupráci s lyžařským areálem SKI Karlov.

Závody v obřím slalomu se uskutečnily ve SKI areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem, který opět dal jeho majitel pan Mitáš  k dispozici opavským školákům na den zcela zdarma, a to včetně lyžařského vleku, občerstvení  a dalšího potřebného zázemí. Závodníci si změřili síly ve čtyřech věkových kategoriích, a to 4. – 5. třídy, 6. – 7. třídy, 8. – 9. třídy a středoškoláci.

Hlavní cenu, tedy pohár náměstka primátora, získala ZŠ Vrchní, která dominovala ve většině věkových kategorií a  po právu tak zvítězila i celkově. 

 „Obří slalom sjely všechny děti na jedničku,“ připojil slova chvály první náměstek primátora Martin Víteček, který dětem předal pohár, medaile a diplomy a dodal:„Rád bych poděkoval panu Mitášovi, majiteli lyžařského areálu, za jeho zapůjčení a ZŠ Vrchní za skvělou organizaci soutěže.“  

 Více fotografií, jejchž autor je Vladan Šafarčík, najdete na facebooku města.