Slezská metropole se prezentuje i v americké televizi

Upraveno: 20.02.2020

Město Opava navázalo spolupráci s českoamerickou televizí Czech-American TV, která se již přes devět let stará o prezentaci České republiky v zahraničí, zejména v USA. Na stránkách této televizní stanice, která sídlí na Floridě, je tak nyní možné shlédnou několikaminutový dokument„ Okruh městem", která zahraničním divákům v angličtině představuje Slezskou metropoli.

Cílem stanice je rozšíření povědomí o České republice a jejím kulturním dědictví v zahraničí. Vysílání má formu videodokumentů, ve kterých se divák dozví informace o českých regionech, městech a památkách. Nabízí také řadu reportáží mapujících český folklor, ale i kurzy českého jazyka nebo vaření pokrmů pro Česko typických,“ uvedl mediální manažer Czech- Američan TV Tomáš Sirý.

Pořady této stanice sledují především anglicky mluvící diváci, kteří se zajímají o Českou republiku a chtějí se o ní dozvědět více. Celková sledovanost se vyšplhala na dva a půl milionu domácností na kabelové televizi v šedesáti amerických městech a přes sto tisíc diváků z celého světa prostřednictvím internetu, a to především v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Rusku.

Televize je vedená jako nezisková organizace a její projekty jsou podporované partnerskými organizacemi, financované z různých grantů a příspěvků diváků. Mezi partnery vysílaných pořadu patří například Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo zahraničních věcí. Tým, který vysílání pomáhá utvářet, je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů českého původu.

Dokument o Opavě je možné shlédnout na www.catvusa.com v sekci Video archive – Complete broadcasts s datem 26. srpna 2013.

Lada Dobrovolná Tisková mluvčí

 

Publikováno dne 2.10.2013