Slezská metropole uspěla v anketě Město pro byznys

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Opava opět uspěla ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Z 22 porovnávaných měst Moravskoslezského kraje se umístila na výborném 4. místě, v kvalitě veřejné správy pak dokonce na místě druhém.

Opava opět uspěla ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys. Z 22 porovnávaných měst Moravskoslezského kraje se umístila na 4. místě.

Ve výzkumu se hodnotí kvalita a přístup veřejné správy či celkovou kvalitu podmínek pro podnikání. Výzkumníci srovnávali například rychlost a kvalitu odpovědí z úřadu, úřední hodiny, sledovali vývoj nezaměstnanosti, průměrné mzdy, zadluženost města, kvalitu elektronické komunikace města, množství studentů v odborném vzdělávání, ceny stavebních pozemků či napojení na dálnici. V kvalitě veřejné správy Opava skončila na druhém místě za Krnovem. Celkově se pak umístila na 4. místě, první byl Frýdek-Místek. „Jsem moc rád, že Opava se i v letošním roce umístila na výborném čtvrtém místě. Snažíme se, aby se v našem městě dobře dařilo jak občanům, tak i podnikatelům. Věřím, že do příštího hodnocení se ještě zlepšíme a že skončíme na bedně,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Do srovnávacího výzkumu se jednotlivá města nepřihlašují, ale do hodnocení jsou zařazena automaticky.

Roman Konečný, tiskové oddělení