Startuje další ročník soutěže pro školy ve sběru hliníku

Upraveno: 25.11.2019
Také v letošním školním roce se mohou opavské školy od 1. října zapojit do soutěže ve sběru hliníku. Jejím smyslem je nejen podpořit recyklaci hliníku, ale také posílit u dětí vytváření návyků a postojů šetrných k životnímu prostředí.

Také v letošním školním roce se mohou opavské školy od 1. října zapojit do soutěže ve sběru hliníku. Jejím smyslem je nejen podpořit recyklaci hliníku a to především tenkostěnného, ale také posílit vytváření návyků a postojů šetrných k životnímu prostředí u žáků škol.

Soutěž připravuje již pošesté odbor školství ve spolupráci s odborem životního prostředí opavského magistrátu. Na rozdíl od předešlých ročníků se mohou nově zapojit nejen mateřské a základní školy zřizované městem, ale všechny, které jsou na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Opava včetně škol zřizovaných Krajským úřadem Moravskoslezského kraje a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy,“ uvedla mluvčí magistrátu Lada Dobrovolná.  Dodala, že v loňském školním roce se do soutěže zapojilo celkem 16 škol, které sesbíraly dohromady 1409 kilogramů hliníku. 

Soutěž, kterou pořádá město Opava společně s firmou Ritschny kovošrot a sběrné suroviny s. r. o., potrvá až do 31. května. Do sběrny na ulici Vávrovické ho pak může donést každý. Hliník je následně využíván jako struskotvorný materiál při výrobě oceli, větší kusy jsou použity jako surovina pro novou výrobu materiálu. Jeho sběrem občané šetří až 90 % energie, které by byla potřeba pro výrobu nové suroviny, a zabraňují tak vzniku zbytečného toxického odpadu.

Školy zapojené do soutěže mohou sběrem hliníku získat drobné finanční prostředky nad rámec pravidelného rozpočtu, využitelné na podporu školních akcí a aktivit.  Na nejlepší z nich navíc čeká finanční odměna i formou výhry, vyhlášení výherců proběhne v červnu příštího roku.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí