Světové Youtubery v Opavě zaujal špión

Upraveno: 27.11.2019
Opavu navštívily dvě skupiny youtuberů a známých tvůrců obsahu o cestování na sociálních sítích. Zaujala je historie či architektura města, ale i socha špiona na Dolním náměstí.

Opavu navštívily dvě skupiny youtuberů a známých tvůrců obsahu o cestování na sociálních sítích. Ti v těchto dnech pobývají na mezinárodní konferenci TBEX v Ostravě, což je největší světové setkání svého druhu. Město pro ně připravilo krátkou prohlídku historického centra s průvodcem, výstup na Hlásku či ve spolupráci se Sportovními kurzy.cz aktivní program na Stříbrném jezeře. „Kromě toho jsme jim ukázali zámky v Raduni a v Hradci nad Moravicí či pro ně připravili degustační menu,“ řekl Jan Černý z Destinačního managementu Opavské Slezsko. Část programu pak byla vytvořena ve spolupráci se Slezskou univerzitou.

Podle průvodkyně Petra Ulbrichtové byli hosté z Opavy nadšeni. „Hodně se vyptávali na historii, 2. světovou válku, evropský kontext zdejších událostí či na budovy ve městě. Hodně je zaujala socha špióna na Dolním náměstí nebo třeba dělová koule na Hlásce,“ řekla průvodkyně s tím, že si aktivně vše fotili a natáčeli. „Je pro mě nesmírně vzrušující být na místě tak plném historie. Ožívají zde jména, o kterých jsem se učila na univerzitě,“ řekla známá kanadská novinářka Susan Korah.

Roman Konečný, tiskové oddělení