Tajemník magistrátu Tomáš Elis podruhé Manažerem roku

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
Manažerem roku 2018 v kategorii veřejná správa se stal tajemník opavského magistrátu Tomáš Elis. Kromě toho byl zvolen do desítky nejúspěšnějších manažerů vůbec, a to při konkurenci z velkých společností a institucí.

Manažerem roku 2018 v kategorii veřejná správa se stal tajemník opavského magistrátu Tomáš Elis. Kromě toho byl zvolen do desítky nejúspěšnějších manažerů vůbec, a to při konkurenci z velkých společností a institucí. Elisovi se tak podařilo navázat na prvenství, které v této prestižní soutěži získal už v roce 2015.

Slavnostní předání se uskutečnilo ve čtvrtek 25. dubna v sále pražského Žofína, a to za účasti předních osobností včetně premiéra Andreje Babiše. „Beru to s velkou pokorou jako ocenění naší práce. Vím ale moc dobře, že bych toto ocenění nikdy nezískal, kdybych za sebou neměl tým velmi kvalitních kolegů, kteří skvělé odvádějí svou práci, což potvrzuje i řada cen, které jsme v posledních letech jako město získali. Bez těchto lidí bych neměl šanci a za to jim moc děkuji,“ řekl Tomáš Elis.

Panu tajemníkovi k tomuto významnému ocenění blahopřeji. Jsem rád, že se dokázal prosadit i v těžké byznysové konkurenci a dostal se do top desítky,“ reagoval primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Projít celou soutěží od nominace po závěrečné finále bylo náročné. Komise se na každého soutěžícího pečlivě a detailně připravila. Zajímala se o jeho profesní i soukromý život, o fungování dané instituce, jazykovou vybavenost kandidáta, jeho znalosti a přehled. Soutěžící musel odpovědět na řadu otázek písemně, musel připravit prezentaci a čekal na něj i podrobný pohovor s hodnotitelskou komisí. Poslední slovo pak měla národní komise.

Soutěž Manažer roku pořádaná Českou manažerskou asociací už 26 let vyhledává, hodnotí, oceňuje a propaguje nejlepší řídící pracovníky, lídry českého managementu. Její jedinečnost spočívá v tom, že vyzdvihuje manažery napříč odvětvími, profesemi a regiony.

Roman Konečný, tiskové oddělení