Trhy na Dolním náměstí i letos skončí zabijačkou

Upraveno: 21.11.2019
Vzhledem k příznivému počasí a zájmu prodejců požádal provozovatel trhů o prodloužení doby jejich trvání. Zájemci si tak ve stáncích budou moci nakoupit až do 12. listopadu, na poslední dva dny je naplánována Slezská zabijačka.

Vzhledem k příznivému počasí a zájmu prodejců požádal provozovatel trhů stejně jako v předešlých letech o prodloužení doby jejich trvání. Zájemci si tak ve stáncích budou moci nakoupit až do 12. listopadu.  Na poslední dva dny konání letošních trhů, tedy na pátek 11. a sobotu 12. listopadu, se přitom mohou opět těšit i milovníci masových pochoutek, již tradičně je totiž zakončí Slezská zabijačka. V nabídce budou jitrnice, jelítka ovar, sekaná, moravské uzené a spousta dalších zabijačkových specialit.

Zatím se stále jedná o tom, zda bude od příštího roku provozovat trhy samo město nebo je opět svěří do rukou externího provozovatele. Tomu současnému totiž letos vyprší pětiletá smlouva s radnicí. Toho, že by o své oblíbené trhy v centru města Opavané přišli, se ale každopádně bát nemusí. Po zimní odmlce ožije Dolní náměstí farmářskými trhy znovu na jaře.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí