Tři králové dnes navštívili Hlásku

Upraveno: 30.01.2020
Ilustrační obrázek
Tři králové, tedy Kašpar, Melichar a Baltazar, ve středu dopoledne navštívili radnici. Primátor, jeho náměstci a tajemník přispěli do tradiční Tříkrálové sbírky, která v těchto dnech v Opavě probíhá.

 Tři králové, tedy Kašpar, Melichar a Baltazar, ve středu dopoledne navštívili radnici. V pracovně primátora se setkali s kompletním vedením města. Primátor, jeho náměstci a tajemník přispěli do tradiční Tříkrálové sbírky, která v těchto dnech v Opavě probíhá.

Koledníci budou v Opavě vybírat až do 13. ledna. Letošní Tříkrálová sbírka je určena především pro nemocné a seniory Opavska. Za vybrané peníze chce Charita Opava nakoupit zdravotnický materiál pro mobilní hospic Pokojný přístav včetně potřebného krytí pro vlhké hojení. Charitnímu stacionáři pro seniory chce pořídit auta na CNG s nainstalovaným otočným sedadlem pro klienty s omezenou hybností. Chráněné a podporované bydlení s následnou péčí by zase velmi uvítalo rekonstrukci svých prostor a sociálního zařízení či nedostačujícího vybavení bytů.

Fotogalerii z návštěvy koledníků na radnici najdete na www.facebook.com/mestoopava.