V Městských sadech by měl vzniknout in-line areál

Upraveno: 27.11.2019
Rada města na svém jednání 19. září projednala záměr výstavby nového in-line areálu na ploše v těsném sousedství zahradnictví Technických služeb na Žižkově ulici. Vzniknout by zde měl 200 m klopený ovál a cca 400 m dlouhá dráha.

Rada města Opavy na svém jednání projednala záměr výstavby nového in-line areálu na ploše v těsném sousedství zahradnictví Technických služeb na Žižkově ulici, která je dlouhodobě nevyužívána. Vybudováním tohoto dlouho očekávaného bruslařského areálu tak město vyjde vstříc všem bruslařům, kterých na asfaltových chodnících v Městských sadech rok od roku přibývá, a umožní tak nejen kvalitní přípravu všem členům největšího bruslařského oddílu u nás, Luigino.cz, ale zároveň také odlehčí zmiňovaným chodníkům v sadech od náporu početné skupiny rekreačních vyznavačů tohoto sportovního odvětví, kterým je Opava známá po celé republice.

Na uzavřený in-line areál pro bruslaře, kteří chtějí sportovně bruslit, čekáme již dlouho. Park je pro bruslení vhodný, ale nikoliv již pro sportovní jízdu a už vůbec ne pro trénování. Se současným vedením opavské radnice se nám podařilo najít vhodné prostranství, kde vznikne 200 m klopený ovál a cca 400 m dlouhá dráha s parametry pro pořádání závodů. Areál však znamená především zvýšení bezpečnosti pro bruslaře i ostatní uživatele stezek v Městských sadech, které jsou dlouhodobě přeplněné a mnohdy tam dochází ke kolizím. Pro členy našeho oddílu to bude první sportoviště a zázemí, protože doposud jsme bruslili po běžných cyklostezkách a převlékali se na lavičkách v parku,“ konstatoval trenér oddílu Luigino a pořadatel bruslařských akcí Jan Krejčíř

Jsme rádi, že Opava je po celé republice vnímána jako „Mekka“ kolečkového bruslení v České republice. Probíhají zde již 16. rokem tradiční Blade Night, bruslařské školy a kroužky, příměstské in-line tábory a závody, které mají nejdelší tradici v Česku. Je proto nezbytné, aby i v našem městě existoval bezpečný areál, který umožní bruslit a bezpečně trénovat mnoha bruslařům z Opavy a okolí,“ dodal náměstek primátora města Opavy Dalibor Halátek.

Realizace areálu by mohla proběhnout už v roce 2019. Areál bude také sloužit jako sportoviště pro příměstské in-line tábory bruslařské školičky. V návaznosti na realizaci samotného areálu se v dalších letech plánuje výstavba zázemí pro bruslařský oddíl a sociální zařízení, jež bude realizováno samotným bruslařským oddílem.