V Městských sadech vyroste nový sportovní multifunkční areál

Upraveno: 23.02.2020

Tělocvična bude složit pro všechny míčové sporty, hřiště je určeno pro minikopanou

Zastupitelé města odsouhlasili na konci loňského roku, že odkoupí od opavské tělovýchovné jednoty plechovou halu, která stojí na městských pozemcích za severní tribunou areálu Slezského fotbalového klubu (SFC) v Městských sadech. Hala je již dlouhá léta kvůli špatnému technickému stavu nevyužitá a zeje prázdnotou. Nákup vyšel město na půl milionu korun, které stanovil znalecký posudek.

Původně jsme zvažovali, že tuto halu opravíme. Její rekonstrukce by ale stála mnohem více, než výstavba haly nové. Proto se zbourá a na jejím místě vyroste nová montovaná tělocvična a hřiště s umělým trávníkem pro malou kopanou, “ uvedla první náměstkyně primátora Simona Bierhausová.

Tělocvična bude využitelná pro všechny míčové sporty, jako je například basketbal, futsal či volejbal. Sloužit bude nejen „malým“ fotbalistům SFC, přístupná bude i pro další sportovní a tělovýchovné spolky, přilehlé školy a také veřejnost. Hřiště pak bude mít úlohu zejména jako tréninková hrací plocha pro rozvoj fotbalových schopností členů SFC, především dětí a mládeže.

Předpokládané náklady na výstavbu se pohybovaly okolo 20 milionů korun, nakonec byla zakázka  včetně DPH  vysoutěžena o 15 milionů dráž. Radní totiž rozhodli, že se postaví hala větších rozměrů s hezčím interiérem i lepším zázemím, než bylo původně plánováno, která bude navíc využitelná pro více sportů.

Cena se navýšila také například o výstavbu nových toalet přímo v objektu haly, se kterými původní projekt nepočítal, instalováno tu bude oproti záměru také dražší, ale úspornější LED osvětlení. Myslíme si, že když už se do výstavby haly pouštíme, vyplatí se za kvalitu připlatit. Je třeba si uvědomit, že hala bude sportovcům sloužit, alespoň doufáme, desítky let,“ vysvětlila Bierhausová.

Stavba, která se v těchto dnšech zahajuje, bude hrazena z pětaosmdesáti procent z evropské dotace prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013. Areál musí být na základě dotačních podmínek vybudován do konce letošního roku.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí