V soutěži O keramickou popelnici Opava letos čtvrtá

Upraveno: 04.02.2020
Po loňském třetím místě si letos Opava ze soutěže, která porovnává množství tříděného odpadu, konkrétně papíru, plastu, skla a nápojových kartónů, odvezla bramborovou medaili.

Po loňském třetím místě si letos Opava z ekologické soutěže o Keramickou popelnici odvezla "bramborovou medaili". Soutěž porovnává množství tříděného odpadu, konkrétně papíru, plastu, skla a nápojových kartónů v přepočtu na jednoho obyvatele. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel, do které Slezská metropole patří, zvítězil Třinec, druhý skončil Bohumín a třetí příčku obsadil Český Těšín. Soutěž již od roku 2006 vyhlašuje společnost EKO-KOM ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

"Je to trošičku zklamání, protože už jsme dosáhli lepších výsledků. I tak ale všem Opavanům děkuji, že přistupují ke třídění odpadu uvědoměle. Věřím, že se v dalších letech opět vrátíme na čelní místa,"  uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek, který cenu za město ve čtvrtek 25. května v Hradci nad Moravicí přebral a připomněl, že Opava si v oblasti separace vede velmi dobře. V prvním ročníku soutěže zvítězila, čtyřikrát pak obsadila bronzovou příčku.

Kompletní výsledky v jednotlivých kategoriiích a další informace najdete v TZ MS kraje