Ve městě vyrostou Zelené hradby

Upraveno: 03.02.2020
Více než 6 stovek stromů bude v Opavě vysázeno v rámci projektu Zelené hradby a to na celkem třech lokalitách V kateřinkách a Jaktaři. S výsadbou se začne již v říjnu, pokračovat pak bude i na jaře příštího roku.

Více než 6 stovek stromů bude v Opavě vysázeno v rámci projektu Zelené hradby.  S výsadbou se začne již v říjnu, pokračovat pak bude i na jaře příštího roku.

Sázet se bude ve třech lokalitách.  V Kateřinkách se jedná o ulici Hillovu, kde již na podzim vyrostou dvě řady dubů zimního, celkem 310 kusů.  Ulici Nad Stromkem pak bude lemovat 148 třešní ptačích.  V Jaktaři pak v lokalitě Sad Nad Velkou vyroste alej 152 ovocných stromů, konkrétně třešní, višní, slivoní, jabloní a hrušní, současně zde bude založen i květnatý travobylinný porost. „Tradiční ovocné stromy se pomalu vytrácí ze zahrad, proto chceme, aby zde byly vysázeny odrůdy specifické pro Opavsko,“ vysvětlil náměstek primátora Dalibor Halátek.

Na projekt Zelené hradby město získalo dotaci z Operačního programu životní prostředí, která pokryje 80% uznatelných nákladů. „Celkově se proinvestují necelé 2 miliony korun. Ty pokryjí nejen samotné výsadby ale i následnou údržbu po dobu tří let. V tomto období se vždy ukáže, zda se stromky chytnou a budou životaschopné,“ uzavřel Dalibor Halátek.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí