Videokurzy pro rodiče o nebezpečí na internetu

Upraveno: 10.12.2020
Ilustrační obrázek

Současná situace nás čím dál častěji odkazuje na internet a o to více je potřeba být obezřetný. Riziko, že se s některými negativními jevy setkají dospělí, ale také děti, je mnohem vyšší. Město přistoupilo k preventivnímu řešení a zakoupilo pro rodiče všech opavských základních škol přístup k videokurzům, které vytvořili zkušení lektoři projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci,“ uvedl náměstek primátora Petr Orieščík, který má ve své gesci školství.

Až do konce roku jsou pro rodiče na webu E-bezpečí připravena témata: Co dělají české děti na internetu?; Sexting – rizikové sdílení vlastních intimních materiálů; Kybergrooming a online predátoři; Kybernetická šikana (kyberšikana); Rizikové výzvy v online prostředí a Bezpečnostní aplikace pro rodiče. „Videopřednášky s živými lektory jsou doplněny o časté otázky a odpovědi, na které se rodiče často ptají a o další zajímavé bonusové materiály k problematice,“ doplnila Dagmar Polášková z odboru školství.

Každá základní škola obdržela unikátní kód, který rozeslala všem rodičům svých žáků. Díky tomuto kódu jsou do konce kalendářního roku výše uvedené videopřednášky přístupné zdarma. „Hlavní výhodou je to, že jsou online, jsou tedy dostupné kdykoli a kdekoli, záleží pouze na rodiči, kdy si konkrétní přednášku či blok přednášek pustí,“ poznamenala Dagmar Polášková.

Město s projektem E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci spolupracuje již dlouhodobě, ať už se jedná o besedy pro seniory v rámci opavské Senior akademie, nebo pro pedagogy základních škol. E-Bezpečí je také tvůrcem metodiky k mediálně známému filmu V síti – za školou.

Anna Sotolářová
Tiskové oddělení