Vítěz Velké pardubické na Hlásce

Upraveno: 23.02.2020

Vedení města se rozhodlo ocenit žokeje Marka Stromského, který před nedávnem vyhrál slavný dostih a skvěle tak reprezentoval náš region. Na setkání, které se uskutečnilo ve čtvrtek 29. října odpoledne, přišli kromě Stromského i jeho manželka, trenér Stanislav Popelka a majitel vítězného koně Nikase Petr Kupka. Za město se setkání zúčastnili primátor Martin Víteček, jeho náměstkyně Simona Bierhausová, náměstci Dalibor Halátek a Josef Stiborský a tajemník magistrátu Tomáš Elis. „Byl to fantastický sportovní, ale i lidský úspěch. Všichni jsme vám fandili a jsme rádi, že to dopadlo vítězně,“ řekl primátor Martin Víteček.

Na zhruba hodinovém setkání se probíralo zákulisí dostihového sportu, častá zranění koní i žokejů, fantastická podpora fanoušků ze stromského Štěpánkovic, ale třeba i to, jestli si kůň uvědomuje, že vyhrál dostih. „Kůň si to užívá. Moc dobře to ví. Je to inteligentní zvíře,“ řekl Marek Stromský. Zároveň přiznal, že před každým dostihem má jeden pravidelný rituál, a to je požehnání od kněze. „Pochází od nás ze Štěpánkovic, ale působí v Olomouci. Sleduje moje dostihy a aspoň po telefonu mi vždy požehná,“ uvedl Stromský. Velkou podporu prý cítí také v dětech a manželce.

Padla rovněž otázka, jestli se příští rok pokusí vítězství na jednom z nejslavnějších dostihů vůbec obhájit. „Zatím chci dokončit ve zdraví sezónu a pak bude čas si to promyslet,“ dodal slavný žokej, který od města dostal velký dárkový koš. Fotogalerie ze setkání je na Facebooku města www.facebook.com/mestoopava.

Roman Konečný, oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce