Vyhřívaný trávník by měl být hotov na konci října

Upraveno: 27.11.2019
V polovině srpna by měly začít práce na vybudování vyhřívaného trávníku fotbalového stadionu v opavských Městských sadech. Hotovo by mělo být do konce října. Do té doby budou hrát opavští zápasy ligy na stadionu v Brně.

Jednou z licenčních podmínek souvisejících se vstupem Slezského fotbalového clubu do 1. ligy bylo i vybudování vyhřívaného trávníku. Rekonstrukce hlavní hrací plochy fotbalového stadionu v opavských Městských sadech včetně doplnění systému jejího vytápění bude zahájena v polovině srpna. 

Práce za zhruba 33 milionů korun bez DPH by měly být podle smlouvy ukončeny nejpozději do 31.10. „Není vyloučeno a samozřejmě bychom byli velmi rádi, kdyby se vše stihlo v dřívějším termínu. Oficiálně podle smlouvy musí být hotovo do konce října,“ uvedl primátor Opavy Radim Křupala. Do ukončení prací budou hrát opavští ligové zápasy na stadionu v Brně.

Ruku v ruce s položením vyhřívaného trávníku se bude pracovat i na výstavbě nové kotelny. Změnami projde také hlavní tribuna, kde je třeba vybudovat zázemí pro média a partnery. Zakoupena byla obří multimediální světelná obrazovka a stadion získá nové ozvučení. Úprav se dočkají i šatny hráčů, ošetřovna a antidopingové místnost.

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí