Výstava Města s dobrou adresou přijíždí do slezské metropole

Upraveno: 03.02.2020
Města s dobrou adresou je putovní výstavní akce, o jejíž vznik se postaralo Velvyslanectví Dánska v ČR a o instalaci v městech Asociace měst pro cyklisty. Výstavu bude od 11. do 22. dubna možné vidět i v Opavě.

„Města s dobrou adresou“ (www.dobramesta.cz) je putovní výstavní akce, o jejíž vznik se postaralo Velvyslanectví Dánska v ČR a o instalaci v českých a moravských městech Asociace měst pro cyklisty, jejímž členem je i město Opava. Výstava již navštívila několik měst České republiky a od 11. do 22. dubna 2016 ji bude možné vidět i v Opavě.

Venkovní expozici „Copenhagen Solutions“ (Kodaňská řešení) najdete na Horním náměstí v Opavě. Na pěti oboustranných panelech je zobrazen pohled na životní styl obyvatel Dánska a jejich přístupu k životu ve městě.

Vnitřní expozice s názvem „The Good City“ (Dobré město) bude umístěna v prostorách OC Silesia (Těšínská ulice). Zde se mohou návštěvníci na 30 plátnech seznámit např. s novým pohledem na územní plánování města, tvorbou veřejného prostoru, problematikou plánů udržitelné městské mobility, managementem parkování cyklistů, aj. Výstava je volně přístupná pro veřejnost v době od 8.00 do 24.00 hod.

Cílem výstavy „Města s dobrou adresou“ není kopírovat životní styl v jiných městech, ale nastartovat v českých podmínkách veřejnou diskuzi o kvalitě života v našich městech, která je spojena především s mobilitou obyvatel.

Na téma „Města s dobrou adresou“ naváže 26. dubna 2016 seminář pro pracovníky odborů města a studenty středních škol.