Zájem o Nápady pro Opavu byl rekordní, město podpoří hned tři

Upraveno: 27.11.2019
Více jak tři tisíce lidí poslaly své hlasy pro projekty v Nápadech pro Opavu. Realizovat se budou tři. Hřiště na Englišově ulici a v Suchých Lazcích a opraví se cesta u vojenského splavu.

Rekordní počet hlasujících se zapojil do druhého ročníku Nápadů pro Opavu. Zájem o hlasování byl výrazně větší než před rokem.

A jak to celé dopadlo? Nejvíce hlasů získal projekt Dětské hřiště ZŠ Opava, Englišova. Pro ten bylo 948 lidí z celkem 3189 hlasujících. Na druhém místě je projekt Dětského a workoutového hřiště v Suchých Lazcích s 687 hlasy a třetí se umístil projekt Úprava místní komunikace za vojenským splavem Opava-Kateřinky.

Druhý ročník Nápadů pro Opavu jasně ukázal, že jsme se vydali správnou cestou a že zájem o podporu projektů navržených samotnými občany je velký. Stejně tak se ukázalo rozhodnutí zvýšit rozpočet na Nápady pro Opavu z 300 tisíc korun na 700 jako správné. Děkujeme všem, ať už těm, kteří podali své nápady, tak i těm, kteří pro ně hlasovali a v neposlední řadě i zastupitelům, kteří navýšení podpořili,“ řekl náměstek primátora Dalibor Halátek.

Město na projekty vyhradilo celkem 700 tisíc korun, realizovat se budou do konce roku první tři. Limit pro jeden projekt je 300 tisíc korun. Další informace a všechny soutěžící projekty najdete zde.

Roman Konečný, tiskové oddělení