Zaměstnanci magistrátu darovali krev

Upraveno: 05.02.2020
Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice (SN) v Opavě navštívili v pondělí zaměstnanci Magistrátu města Opavy. Nepřišli na exkurzi, ale darovat krev. Akce byla zorganizována v rámci agendy Zdravého města Opava.

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice (SN) v Opavě navštívili v úterý 29.5. zaměstnanci Magistrátu města Opavy. Nepřišli na exkurzi, ale darovat krev. „Pondělní odběr jsme pojmenovali „Darování krve s Magistrátem města Opavy“ a zúčastnilo se ho 29 dárců. Z toho 14 dárců bylo z magistrátu,“ prozradil primář oddělení Lukáš Stejskal.

Hlavní organizátorkou týmového dárcovství byla Veronika Bittová, která je ve městě koordinátorkou projektu „Zdravé město.“ „Sama jsem přišla darovat krev poprvé a jisté obavy jsem měla. Ale nemá cenu to pořád odkládat,“ řekla sympatická úřednice.

První odběr absolvovala také památkářka Andrea Pešatová. „Bála jsem se, ale vůbec nic mě nebolelo ani mi nebylo špatně. Krev budu chodit darovat pravidelně,“ prohlásila mladá brunetka.

Zdravotníky SN překvapilo nadšení úředníků. „Všichni se shodli na tom, že budou v budoucnu chodit darovat krev opět společně v týmu. Moc jim děkujeme, stejně jako všem ostatním dárcům. Dárcovství krve je skutečnou záchrannou lidských životů,“ dodala Simona Kudlíková z Hematologicko-transfuzního oddělení SN v Opavě.

Jiří Krušina
Tiskový mluvčí SN v Opavě a SZZ Krnov