Zastávky MHD získají nové přístřešky

Upraveno: 09.12.2020
Na jedenácti zastávkách opavské městské hromadné dopravy, na kterých nastupuje více než 100 cestujících za den, vyrostou do konce listopadu nové přístřešky. Zvýší se tak pohodlí cestujících, kteří čekají na autobus či trolejbus.

Na jedenácti zastávkách opavské městské hromadné dopravy vyrostou do konce listopadu nové přístřešky. Zvýší se tak pohodlí cestujících, kteří čekají na autobus či trolejbus.

Nově budou kryté všechny zastávky, na kterých nastupuje více než 100 cestujících za den. Je to další část plánu udržitelné mobility města, kterou se nám podařilo realizovat,“ řekl náměstek primátora Dalibor Halátek. 

Zastávky vyrostou např. v ulicích Vrchní, Mařádkova, Vančurova, Englišova, Olbrichova, Partyzánská, Holasická či Bílovecká. Celková hodnota investice činí 1 250 266 korun včetně DPH a stavbu realizují do konce listopadu 2016 Technické služby Opava s.r.o.

Přístřešky na vybraných zastávkách MHD se v Opavě stavěly už v roce 2010. V současné době se připravuje projekt na osázení dalších zastávek.

Roman Konečný
oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce