Zpěv slavíka inspiroval k názvu ulice

Upraveno: 03.12.2019
Ilustrační obrázek
V Opavě vyrůstá nová ulice a to v oblasti mezi ulicemi Hradecká a Wintrova. Investor, který zde staví, navrhl, aby byla pojmenována podle zpěvu slavíka, kterého lidé v okolí již leta slýchávají. Zastupitelé návrh odsouhlasili.

V Opavě vyrůstá nová ulice a to konkrétně v oblasti mezi ulicemi Hradecká a Wintrova. Investor, který zde staví, navrhl, aby byla pojmenována podle zpěvu slavíka, kterého lidé v okolí již leta slýchávají. Zastupitelé tento návrh odsouhlasili a lidé na nové ulici tak budou bydlet na adrese Slavičí.

Existuje databáze jmen již schválených zastupitelstvem, která se průběžně doplňuje. Z té by mohl stavební úřadu čerpat a název ulici přidělit. Nebo zastupitelé prohlasují návrh některého z občanů či stavebníka, jako tomu bylo v tomto případě,“ vysvětlila mluvčí města Lada Dobrovolná a doplnila: “V zásobníku jsou momentálně názvy Heliodora Píky, Josefa Veselého, Ilji Hurníka, Dohnálkova, Vyčítalova a Šubčíkova. Pokud by nikdo žádný návrh nepodal, pak by se vybíralo z tohoto seznamu“.

Zastupitelstvu města je vyhrazeno rozhodovat o názvu ulic ze zákona o obcích. Ten také definuje, jaká pravidla musí název splňovat.