ZŠ Otická bude mít nového ředitele

Upraveno: 30.06.2020
Ilustrační obrázek

Od 1. července povede základní školu Otickou čtyřiačtyřicetiletý Arnošt Žídek. Do funkce ředitele ho jmenovali opavští radní.  Výběrové řízení bylo vypsáno po odchodu bývalého ředitele Jiřího Kupčíka, který byl odvolán na základě výsledků kontroly. Případ byl mediálně sledován a škola potřebovala, aby se situace v ní stabilizovala.

I to, že pan Žídek přichází odjinud, z cizího prostředí a není tedy zatížen osobními vazbami na personál školy, sehrálo u mě roli, že jsem jako člen výběrové komise zvolil na první místo právě tohoto kandidáta,“ vysvětluje náměstek primátora Igor Hendrych a dodává, že nejdůležitější pro něj byly ale kvalifikační předpoklady. „ Je to matematik a fyzik, má doktorát z matematiky, dvacet let ji přednáší a učí, což je pro školu s matematickým zaměřením jako je Otická nesporné plus. Chceme vysokou úroveň školy udržet i nadále a věřím, že s jeho pomocí se nám to podaří. Vize, které před radními prezentoval, včetně plánů na zklidnění atmosféry na škole, byly navíc velmi dobré a přesvědčivé,“ shoduje se s kolegou primátor města Tomáš Navrátil.

Pan Žídek má splněny požadavky studia pro ředitele ZŠ, která absolvoval s výborným hodnocením. Zkušenosti má s výukou na vysoké, střední i základní škole. Působí na VŠB Ostrava, ostravském gymnáziu i jedné základní škole. Své závazky vůči těmto organizacím je schopen ukončit k 30. červnu,“ uzavírá náměstkyně primátora Hana Brňáková, která má na starosti oblast školství s tím, že do funkce ředitele ZŠ Otická nastoupí 1. července. 

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí

Arnošt Žídek (Foto: helloskola.cz)