Předškoláci se chystají na zápisy do škol

Upraveno: 17.04.2023
Ilustrační obrázek

Už brzy čeká předškoláky velký den. Ve své vybrané škole předvedou, jak umí vyprávět, do kolika napočítají, jestli dokážou pojmenovat svou oblíbenou barvu a namalovat něco pěkného. Tohle všechno proto, aby ukázali, že jsou připraveni se v září stát česnými školáky a žáky prvních tříd.

Už nyní rodiče vybírají, na kterou školu své dítě zapíšou. V Opavě je jich celkem 18, z toho 12 jich zřizuje přímo město. Pak jsou zde školy pro děti se zvláštními potřebami, školy církevní, soukromé... Je opravdu z čeho vybírat. Většina z nich myslí na to, že je třeba se rodičům i malým předškolákům řádně představit, a proto pořádají nejrůznější dny otevřených dveří. Někde je pojímají klasicky a provedou vás po škole, zodpoví všechny otázky, jinde si můžete i zasportovat nebo zahrát hry a důkladně se tak seznámit s prostředím, kde bude vaše dítko trávit spoustu času.

Vedle dní otevřených dveří také řada institucí pořádá i jakési školní přípravky. Děti si v nich zvykají na nové tváře a prostředí, takže prvního září je pro ně nástup do školy vstupem do míst, která už dobře znají, a k lidem, se kterými se již důkladně seznámili.

Zápisy na základní školy zřizované městem jsou letos vypsány na čtvrtek 13. dubna a pátek 14. dubna vždy od 14 do 18 hodin. Pouze v pátek 14. dubna se můžete zapsat do Církevní základní školy svaté Ludmily v Jaktaři, která letos slaví 18. rok od otevření a zakládá si na individuálním přístupu. Vedle tradičních základních škol jsou tady i školy se zvláštním zaměřením. Základní škola a praktická škola pro žáky s mentálním postižením chystá zápisy na středu 12. dubna a Základní škola Erazim například zápisy nepořádá vůbec, všechny nástupy řeší formou přestupu z jiné školy.

Podrobné informace o dnech otevřených dveří, přípravkách a zápisech sledujte vždy na webových stránkách vaší zvolené školy, případně na jiných komunikačních kanálech, které škola využívá.     

Anna Křempková,
tiskové oddělení

Ke stažení