Předškoláci se mohou seznámit se školou

Upraveno: 25.10.2022
Ilustrační obrázek

Pokud máte doma dítko, které se chystá příští rok do první třídy, už nyní se může začít seznamovat se školním prostředím. Prakticky každá základní škola pořádá akce, které mají dětem pomoci se na novou životní roli připravit, projít si školu, kam se bude hlásit, a zbavit se tak strachu z nástupu ke školní docházce. Například na ZŠ Otická se mohou stát školákem na zkoušku každé první úterý v měsíci, poprvé již 1. listopadu, kdy tady od 16 hodin proběhne zhruba hodinový program tentokrát s podtitulem Odpoledne s tvou oblíbenou knížkou. Další termíny najdete na webu školy. 

Na ZŠ Boženy Němcové startují zábavná sobotní dopoledne s aktivitami pro předškoláčky v sobotu 26. listopadu, kdy je pro ně od 9 do 12 hodin připravena první z akcí s názvem Pohádkový svět. Vyzkoušet si tady mohou svou zručnost, naučit se ovládat roboty, vytvořit krátký animovaný film nebo objevit kouzla přírody. Další setkání pak budou následovat v lednu, únoru a březnu. 

Doporučujeme rodičům dětí sledovat weby jednotlivých škol, kde by měly být všechny akce pro předškoláky i veškeré informace o chodu, zaměření a zázemí školy zveřejněny.