Opavu navštívily partnerské delegace
Ve dnech 18. až 20. června hostila Opava zahraniční delegace z partnerských měst. Pozvání zástupců ze slovenského Liptovského Mikuláše, maďarského Zugló a polských měst Ratiboř, Katovice a Żywiec bylo směřováno k oficiálnímu zahájení multižánrového festivalu Slunovrat.
Vedle kulturního programu čekala hosty prohlídka sociálně terapeutických dílen Charity Opava, návštěva Arboreta Nový Dvůr a exkurze k vodní nádrži Slezská Harta. Pravidelná setkání pomáhají městu rozvíjet přeshraniční projekty financovaných z externích zdrojů. V současné době připravuje Opavská kulturní organizace společně s Ratiboří novou podobu stálé expozice Cesta města. S Liptovským Mikulášem město aktuálně spolupracuje na sdílení dobré praxe mezi úředníky a na příští rok plánuje přípravu oslav 50 let od podepsání vzájemné partnerské spolupráce.
