Česko-polské dny v Katovicích

Upraveno: 05.03.2020
Česko-polských dnů, které proběhly 6. června 2006 v Katovicích, se Statutární město Opava účastnilo na základě pozvánky města Katovice. Do kulturního programu se zapojily i opavské mažoretky společně s mažoretkami z Ostravy, Karviné (přijely na základě pozvání Ostravy) a Katovic.

Česko-polských dnů, které proběhly 6. června 2006 v Katovicích, se Statutární město Opava účastnilo na základě pozvánky města Katovice. Do kulturního programu se zapojily i opavské mažoretky společně s mažoretkami z Ostravy, Karviné (přijely na základě pozvání Ostravy) a Katovic. Česko-polské dny byly slavnostně zahájeny prezidentem Katovic, náměstkem primátora Ostravy a českým konzulem v Katovicích. Přehlídka mažoretek byla organizována „Městským domem kultury Ligota“.

Akci bohužel výrazně nepřálo počasí, což mělo veliký vliv na nízkou diváckou návštěvnost. Celkově bylo ale vše velmi dobře připraveno, po celou dobu měl opavských soubor k dispozici průvodce, který souboru pomáhal se všemi organizačními záležitostmi.

Pevně věříme, že spolupráce mezi městy bude nadále rozvíjena a můžeme se tak již dnes těšit na nové zajímavé projekty.

Ing. Jaroslav Machovský odbor prezentace a zahraničních vztahů města