Velvyslanec Kanady navštívil Opavu

Upraveno: 05.03.2020
V rámci návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil Opavu dne 8.3.2007 H.E.Mr. Michael Calcott, velvyslanec Kanady v ČR. V Opavě se setkal s vedením města, navštívil i podnik KSR Industrial, s.r.o., který má kanadské vlastníky. Návštěvu zakončil krátkou prohlídkou města.

V rámci návštěvy Moravskoslezského kraje navštívil Opavu dne 8.3.2007 H.E.Mr. Michael Calcott, velvyslanec Kanady v ČR. V Opavě se setkal s vedením města, navštívil i podnik KSR Industrial, s.r.o., který má kanadské vlastníky. Návštěvu zakončil krátkou prohlídkou města.

V rámci setkání jeho excelence s primátorem města byla panu velvyslanci krátce představena Opava, následně byly diskutovány různé otázky týkající se Opavy a spolupráce mezi Kanadou a Českou republikou. Tématem hovoru byly také problémy související s nedostatečným dopravním napojením Opavy, ať už se jedná o silniční spojení mezi Opavou a Ostravou, či nutnost rozvoje letiště v Ostravě-Mošnově.

Pan velvyslanec upozornil na „Dohodu o dočasných pracovních pobytech mládeže“ mezi Kanadou a Českou republikou, která čeká na schválení v českém parlamentu. Jednalo by se o možnost získání kombinovaného roční víza pro mládež ve věku 18-35 let.

Možnosti spolupráce mezi Statutárním městem Opava a Velvyslanectvím Kanady v ČR vidí velvyslanectví především v kulturní oblasti, podpoře kanadských investic a v univerzitní spolupráci.