Nová služba usnadní úhradu poplatků

Upraveno: 10.01.2022
Ilustrační obrázek

Úderem silvestrovské půlnoci město spouští novou službu pro občany, Platební portál na webových stránkách města. Občané budou moci během několika málo sekund zjistit, zda je na jejich jméno evidována nějaká pohledávka města, a prostřednictvím bankovní karty ji mohou okamžitě uhradit.
„Vedle Portálu občana, který tuto službu nabízí také, se jedná o další novinku, která usnadní občanům placení nezbytných poplatků. Služba je intuitivní a zvládne ji každý, kdo je připojený k internetu a má bankovní kartu. Slouží buď ke kontrole, nebo i přímo k platbě. Věřím, že občané tuto službu ocení,“ řekl náměstek primátora Petr Orieščík, který má elektronické služby magistrátu na starosti.
Výhodou této novinky oproti Portálu občana je skutečnost, že se zde nemusíte nijak registrovat. Služba je tak určena zejména pro rychlou kontrolu neuhrazených pohledávek města, jako je například poplatek za svoz komunálního odpadu či poplatek za psa. Uhradit zde však můžete všechny platby vůči městu. V případě, že zjistíte, že nějaká vaše platba dosud nebyla uhrazena, můžete tak velmi jednoduše okamžitě učinit. Stačí zde uvést jméno a příjmení, rodné číslo a váš e-mail, na který pak přijde potvrzení o úhradě.
Samozřejmě i nadále máte možnost uhradit všechny poplatky prostřednictvím Portálu občana, pokud znáte své platební údaje tak klasickým převodem z účtu či pokud nemáte možnost využít žádnou z elektronických služeb, stačí navštívit pokladnu Magistrátu města Opavy a částku uhradit zde. Odkaz na Portál plateb najdete buď jako jeden z odkazů na Portálu občana na adrese portal.opava-city.cz nebo na adrese https://portal.opava-city.cz/zpo/platebni-brana

Roman Konečný
Tiskové oddělení

Ke stažení