Další břehy a Velikonoční trhy letos nebudou

Upraveno: 27.03.2020

Město Opava se v souvislosti s nařízením Bezpečnostní rady státu kvůli šířící se epidemie koronavirové infekce rozhodlo zrušit dvě významné akce, které se měly konat v nejbližších dnech, a to Velikonoční trhy a festival Další břehy. „Pečlivě jsme zvažovali všechny možnosti. Obě akce jsou velmi náročné na přípravu a reálně hrozí, že by musely být tak jako tak zrušeny, protože chceme maximálně eliminovat rizika. Proto jsme se rozhodli přípravu obou akcí ukončit. Je to sice nepopulární rozhodnutí, věřím ale, že ho občané pochopí,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Čtyřiadvacátý ročník městského festivalu Další břehy s tématem Síla ženy, který se měl konat v termínu od 30. března do 27. dubna, se dle možností uskuteční s minimálními programovými změnami v dubnu 2021 v termínu od 7. do 30. dubna 2021. „Budeme oslovovat všechny naplánované a nasmlouvané soubory i jednotlivce s přáním součinnosti a možností přesunu všech programů v naplánovaném termínu v roce 2021,“ vysvětlil dramaturg festivalu Petr Rotrekl.

Abonentní koncerty pro milovníky krásné hudby, které se měly uskutečnit v březnu a dubnu, se město pokusí přesunout do následující koncertní sezóny a za neuskutečněné koncerty zohlednit cenu předplatného v koncertní sezóně od září 2020 do června 2021 v ceně pro předplatitele.

Roman Konečný, tiskové oddělení

Další informace ohledně rozhodnutí Bezpečnostní rady státu najdete v naší předchozí tiskové zprávě umístěné zde https://www.opava-city.cz/cz/nabidka-temat/media/tiskove-zpravy/opatreni-souvislosti-sirenim-koronaviru-opave.html