Opavský quest – tip na prázdniny

Upraveno: 04.03.2020
Chcete zabavit děti a počasí úplně neláká k vodě? Město Opava ve spolupráci s dalšími organizacemi připravilo nejen na období léta questing – hru, která podobnou známé šipkované, na jejímž konci může čekat poklad.

Chcete zabavit děti a počasí úplně neláká k vodě? Město Opava ve spolupráci s dalšími organizacemi připravilo nejen na období léta questing – hru, která podobnou známé šipkované, na jejímž konci může čekat poklad.

Hledačky jsou určeny pro menší děti, ale i ty náctileté. V současné době jsou k dispozici tři typy questingu: Křížem krážem staletími (vhodné pro děti od 6 do 13 let), Trojbarevný svět (vhodné od 13 let) a Co skrývají opavské parky (vhodné od 6 let).

Účastníci se vydají na cestu, na které hledají indicie a orientační body, orientují se v mapě a luští tajenku. Hledačky jsou tvořeny místními lidmi či organizacemi pro radost a zábavu, pro potěšení jich samých i návštěvníků daného místa.

Pracovní listy ke každé hře se dají stáhnout na webových stránkách Turistického informačního centra Opava, kde je zároveň také více informací, nebo si podklady můžou zájemci vyzvednout přímo v TIC Opava.

Quest - Co skrývají opavské parky?