Zastupitelé dali zelenou tobogánům

Upraveno: 05.02.2020
Včera proběhla pracovní schůzka zastupitelů města, na které se měli možnost seznámit s navrhovanou podobou nového krytého bazénu. Ten by měl vyrůst v Městských sadech. Zastupitelé se shodli, že v areálu by neměly chybět ani tobogány.

V pondělí 16. května proběhla pracovní schůzka zastupitelů města, na které se měli možnost seznámit s navrhovanou podobou nového krytého bazénu. Ten by měl v příštích letech vyrůst v Městských sadech. Jednání inicioval primátor města a na schůzku přizval i projektanta, který celý projekt připravuje.

Ještě před nedávnem se hovořilo o tom, že v areálu bazénu nebudou v rámci snížení ceny díla tobogány – viz. tisková zpráva zde

Registroval jsem připomínky občanů, kteří výstavbu bazénu komentovali vesměs velmi kladně, ale jako vadu na kráse vnímali právě chybějící tobogány. Proto jsem svolal pracovní setkání zastupitelů, aby zde podobu projektu podrobněji probrali a zvážili požadavek veřejnosti ohledně tobogánů," uvedl primátor Radim Křupala a dodal:

 „Původně jsme uvažovali o variantě skromnější, levnější, nechtěli jsme, aby byl tento projekt občany vnímám jako megalomanská investice. Právě podpora veřejnosti, která je vůči tomuto projektu velmi pozitivní, nám ale dala jistotu, že investice do tobogánů je krok správným směrem, a dohodli jsme se na variantě, kdy projektová dokumentace pro územní řízení bude řešení tobogánů obsahovat".

Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí