Hláska

Hláska, zpravodaj statutárního města Opavy

Distribuci zajišťuje Magistrát města Opavy. Pokud vám Hláska nebyla doručena, kontaktujte prosím redakci zpravodaje na e-mail: hlaska@opava-city.cz. Nezapomeňte uvést kromě ulice také číslo popisné, aby vaše reklamace mohla být snadněji vyřízena. Děkujeme!

Inzerci dodává Slezské vydavatelství s.r.o. Web: www.slezske.cz, tel.: 777 786 503.

Hláska 09/2021
28.08.2021

Hláska 09/2021

V poprázdninovém vydání Hlásky se dočtete, že konečně můžeme uspořádat festival Bezručova Opava, letos s atraktivním podtitulem Síla ženy. Program je nabitý a čeká na nás více než měsíc koncertů, divadel, výstav, besed, přednášek či filmů. Na slavnostním zahájení bude předána cena Petra Bezruče Kurtu Gebauerovi. Opavskému rodákovi Borisi Rösnerovi byla odhalena pamětní deska. Nadále pak pokračuje revitalizace Stříbrného jezera. Vznikne nová cyklostezka spojující Opavu a Malé Hoštice. Dojde k opravám dalších škol a v září také bude finišovat projekt instalace nových semaforů. Nechybí seznam kroužků a kurzů, oblíbená historie, kultura a zprávy ze sociálních služeb či sportu.
Hláska 07-08/2021
29.06.2021

Hláska 07-08/2021

V prázdninovém dvojčísle Hlásky se dočtete, že se podařilo dokončit několik významných staveb, na které jsme delší dobu čekali. Řidiči poprvé vyjeli na novou kruhovou křižovatku u Komárova, senioři získali nové moderní pokoje v Domově Bílá Opava. Žáci a pedagogové ze Základní školy Boženy Němcové mají nové učebny a nezbytné zázemí v postavené přístavbě. Městská hromadná doprava spustí nový odbavovací systém. Zpestřit prázdniny a dovolené vám mohou kulturní, společenské či sportovní akce, jejichž bohatý výčet najdete na stranách Tipy na prázdniny. Nechybí ani kultura, historie a zprávy ze sociálních služeb.
Vše čtěte také on-line!
Hláska 06/2021
28.05.2021

Hláska 06/2021

V červnové Hlásce najdete přílohu Naše Opavsko, kde si hned na 16 stranách přečtete, co vše připravujeme pro lepší dopravu, bydlení, trávení volného času, modernější školství, životní prostředí či třeba e-government. V Opavě se staví nové silnice, parkovací dům, bytové domy, byty pro seniory, tolik potřebné kanalizace či nové chodníky, moderní křižovatky. Připravujeme úplně novou čtvrť Stromovka, která nemá v česku obdoby. Chystáme nový aquapark a zimní stadion. Jako každý měsíc je připraven přehledný kalendář akcí, zprávy z kultury a školství, kde najdete seznam nejlepších žáků roku 2020.
Vše čtěte také on-line!
Hláska 05/2021
29.04.2021

Hláska 05/2021

V květnové Hlásce zjistíte, co vše projde ve městě rekonstrukcí. Modernizován bude i odbavovací systém v autobusech Městského dopravního podniku Opava, který bude naplno spuštěn od prvního července. Prostřednictvím nové webové i mobilní služby na hlášení závad ve městě získáte snadný nástroj, jak upozornit na nedostatky v Opavě a městských částech. V samotném centru v okolí Obecního domu probíhá velmi zajímavá výstava, kterou zde prezentuje sochař Michal Trpák. Také letos vám přinášíme pestrou nabídku letních aktivit nejen pro děti. A mnohem víc… Čtěte také online!
Hláska 04/2021
28.03.2021

Hláska 04/2021

V dubnové Hlásce se dočtete, že město zpříjemnilo velikonoční svátky novou výzdobou v centu města, do které se zapojily také mateřské školy. Jaké jsou záměry s Arkádami v Dvořákových sadech. O Nápadech pro Opavu 2021, kterých jste přihlásili ještě více než v loňském roce. V dubnu se také rozjede modernizace dosluhujících opavských semaforů. Největší prostor této Hlásky jsme se rozhodli věnovat přehledu základních škol, abychom budoucím prvňáčkům usnadnili výběr. Nechybí ani zprávy z kultury, sociálních služeb a školství.
Hláska 03/2021
01.03.2021

Hláska 03/2021

Březnová Hláska informuje o novém velikonočním osvětlení, poplatcích za psy, složenkách, které letos přijdou naposledy, daru nemocnici, sdílených kolech, pomoci živnostníkům, novému obchvatu mezi Opavou a Krnovem, svozu bioodpadu i přináší informace z Krizového štábu města Opavy.
V příloze Naše Opava si přečtěte o parkovacích domech, rozhovor s náměstkem primátora Petrem Orieščíkem, nových bytech pro seniory či zajímavosti o městské části Podvihov.
Tematické strany jsme věnovali rozhovoru se Zuzanou Bornovou, ředitelkou knihovny, která nejen připomíná, že březen je měsíc knih.
Nechybí ani informace z historie, kultury, sociálních služeb, školství či sportu.
To vše čtěte také online!
Hláska 02/2021
01.02.2021

Hláska 02/2021

Únorový zpravodaj je plný zajímavých informací. Dočtete se o Nápadech pro Opavu, jak město pomáhá s registrací na očkování, že skauti slaví 100 let, kolikrát denně vyjíždí opavští záchranáři, co se stane se stromy napadenými jmelím či jaká jména volili rodiče pro děti v loňském roce.
Tematická dvoustrana je věnovaná neatraktivním místům v našem městě, která by se měla proměnit. Další prostor dostaly střední školy, na které se zájemci mohou hlásit.
Ani tentokrát nechybí informace z kultury, školství či sociálních služeb, historické články a nová rubrika Opavského Slezska. V rámci sportovní rubriky jsme pro vás připravili rozhovor s úspěšným basketbalistou Jakubem Šiřinou.
Hláska 01/2021
30.12.2020

Hláska 01/2021

První vydání Hlásky roku 2021 vám přiblíží schválený rozpočet na tento rok i chystané investiční akce. Dozvíte se více o Nápadech pro Opavu, o opravě varhan v knihovně, o svozu odpadu, o velkém modelovém kolejišti i jaké jsou změny v dotačních programech. Připojili jsme pro vás také kalendárium loňského roku i připravované kulturní akce pro letošek.

Nechybí ani zprávy ze školství či sportu.

Foto na titulní straně nám poskytla Charita Opava z Tříkrálové sbírky, o které si ve zpravodaji také přečtete.
Hláska 12/2020
29.11.2020

Hláska 12/2020

V prosincovém vydání zpravodaje Hláska se dočtete:
- že město i dobrovolníci pomáhají potřebným,
- kde již skončily uzavírky,
- které zastávky se zazelenají,
- že může pokračovat prodej Dukelských kasáren,
- kolik let jezdí po Opavě městská hromadná doprava,
- co se chystá v rámci připomínky Opavského kongresu,
- jaké novinky nabídne doba adventu,
- ... a mnohem víc!
Hláska 11/2020
29.10.2020

Hláska 11/2020

Do vašich schránek roznáší až do konce října naši distributoři aktuální vydání zpravodaje společně s letáky s nabídkou pomoci.

Samotná listopadová Hláska informuje o výstavbě části severního obchvatu, (ne)prodeji Slezského divadla, Dukelských kasárnách, farmářských i vánočních trzích, nových aplikacích na webu TIC či nové fotografické knize.

Dozvíte se, kdy končí svoz bioodpadu či kdy proběhne podzimní úklid. Téma strany se věnují výročí Slezské nemocnice. Nechybí kulturní, sportovní i sociální témata.

Vzhledem k tomu, že zpravodaj vychází jednou za měsíc a situace se neustále mění, není možné zaručit, že zveřejněné pozvánky budou platné. U těchto článku je třeba sledovat informační kanály jednotlivých organizátorů.
Hláska 10/2020
28.09.2020

Hláska 10/2020

Co se dočtete v říjnovém zpravodaji města Opavy? Například to, který dům má novou fasádu, proč si město vzalo úvěr, z jakého důvodu zatím nevyrostou zahrádky na svaté Anně, kde bude opraven památník obětem války, jaké doprovodné akce nabídne Den stromů, kdy bude dokončena oprava konkatedrály či které dámy byly oceněny městem.

Na tematické straně se dozvíte, co to byl Opavský kongres a jak si jeho výročí ve slezské metropoli připomínáme.

Ani tentokrát nechybí kulturní pozvánky, informace ze sociálních služeb, historie, školství i sportu.
Hláska 09/2020
31.08.2020

Hláska 09/2020

Zářijové vydání informuje o krajských volbách, nových distributorech zpravodaje, Senior taxi, programu Dešťovka, vlakové výluce či novinkách u Městské policie. Dočtete se, co vás čeká v rámci Evropského týdne mobility i festivalu Bezručova Opava.

Ani letos nechybí velká nabídka kurzů a kroužků pro nový školní rok.

Součástí Hlásky je příloha Moje Opava, ve které představujeme projekt zimního stadionu a přečtete si rozhovor s primátorem Tomášem Navrátilem.

Připraveny jsou zprávy ze školství, sociálních služeb, kultury i přehledný kalendář akcí.