Hláska

Hláska, zpravodaj statutárního města Opavy

Distribuci zajišťuje Magistrát města Opavy. Pokud vám Hláska nebyla doručena, kontaktujte prosím redakci zpravodaje na e-mail: hlaska@opava-city.cz. Nezapomeňte uvést kromě ulice také číslo popisné, aby vaše reklamace mohla být snadněji vyřízena. Děkujeme!

Inzerci dodává Slezské vydavatelství s.r.o. Web: www.slezske.cz, tel.: 777 786 503.

Hláska 01/2021
30.12.2020

Hláska 01/2021

První vydání Hlásky roku 2021 vám přiblíží schválený rozpočet na tento rok i chystané investiční akce. Dozvíte se více o Nápadech pro Opavu, o opravě varhan v knihovně, o svozu odpadu, o velkém modelovém kolejišti i jaké jsou změny v dotačních programech. Připojili jsme pro vás také kalendárium loňského roku i připravované kulturní akce pro letošek.

Nechybí ani zprávy ze školství či sportu.

Foto na titulní straně nám poskytla Charita Opava z Tříkrálové sbírky, o které si ve zpravodaji také přečtete.
Přečtěte si poslední vydání zpravodaje letošního roku
29.11.2020

Přečtěte si poslední vydání zpravodaje letošního roku

V prosincovém vydání zpravodaje Hláska se dočtete:
- že město i dobrovolníci pomáhají potřebným,
- kde již skončily uzavírky,
- které zastávky se zazelenají,
- že může pokračovat prodej Dukelských kasáren,
- kolik let jezdí po Opavě městská hromadná doprava,
- co se chystá v rámci připomínky Opavského kongresu,
- jaké novinky nabídne doba adventu,
- ... a mnohem víc!
Hláska 11/2020
29.10.2020

Hláska 11/2020

Do vašich schránek roznáší až do konce října naši distributoři aktuální vydání zpravodaje společně s letáky s nabídkou pomoci.

Samotná listopadová Hláska informuje o výstavbě části severního obchvatu, (ne)prodeji Slezského divadla, Dukelských kasárnách, farmářských i vánočních trzích, nových aplikacích na webu TIC či nové fotografické knize.

Dozvíte se, kdy končí svoz bioodpadu či kdy proběhne podzimní úklid. Téma strany se věnují výročí Slezské nemocnice. Nechybí kulturní, sportovní i sociální témata.

Vzhledem k tomu, že zpravodaj vychází jednou za měsíc a situace se neustále mění, není možné zaručit, že zveřejněné pozvánky budou platné. U těchto článku je třeba sledovat informační kanály jednotlivých organizátorů.
Hláska 10/2020
28.09.2020

Hláska 10/2020

Co se dočtete v říjnovém zpravodaji města Opavy? Například to, který dům má novou fasádu, proč si město vzalo úvěr, z jakého důvodu zatím nevyrostou zahrádky na svaté Anně, kde bude opraven památník obětem války, jaké doprovodné akce nabídne Den stromů, kdy bude dokončena oprava konkatedrály či které dámy byly oceněny městem.

Na tematické straně se dozvíte, co to byl Opavský kongres a jak si jeho výročí ve slezské metropoli připomínáme.

Ani tentokrát nechybí kulturní pozvánky, informace ze sociálních služeb, historie, školství i sportu.
Hláska 09/2020
31.08.2020

Hláska 09/2020

Zářijové vydání informuje o krajských volbách, nových distributorech zpravodaje, Senior taxi, programu Dešťovka, vlakové výluce či novinkách u Městské policie. Dočtete se, co vás čeká v rámci Evropského týdne mobility i festivalu Bezručova Opava.

Ani letos nechybí velká nabídka kurzů a kroužků pro nový školní rok.

Součástí Hlásky je příloha Moje Opava, ve které představujeme projekt zimního stadionu a přečtete si rozhovor s primátorem Tomášem Navrátilem.

Připraveny jsou zprávy ze školství, sociálních služeb, kultury i přehledný kalendář akcí.
Hláska 07-08/2020
29.06.2020

Hláska 07-08/2020

Právě vychází prázdninová Hláska! Nejnovější vydání zpravodaje se věnuje výstavbě nového terminálu u východního nádraží, opravám ve školách, projektům, které uspěly v Nápadech pro Opavu, likvidaci jmelí, dotačním programům na příští rok a také například vstupnému na koupaliště.

Nechybí i řada pozvánek a tipů, co dělat během letních měsíců.

Přinášíme rovněž přehled příměstských táborů, informace ze sociálních služeb a aktuality ze sportu.
Hláska 06/2020
29.05.2020

Hláska 06/2020

V červnové Hlásce se dozvíte všechny informace, které se udály v Opavě v rámci nouzového stavu způsobeného koronavirovou epidemií. Dále si můžete přečíst, do čeho budou rozděleny peníze ušetřené za loňský rok, co se chystá v rámci regenerace sídliště v Kylešovicích. Seznámíme vás blíže s připravovanou změnou okolí Stříbrného jezera. Několik zajímavých akcí se událo také ve Slezské nemocnici a připomeneme vám, kde na vás ve slezské metropoli čekají dopravní omezení.
Zpravodaj města dva měsíce nevyjde
27.03.2020

Zpravodaj města dva měsíce nevyjde

Ty, kteří v měsících dubnu a květnu očekávají ve svých schránkách zpravodaj města Opavy – Hlásku, musíme bohužel zklamat. Následující dvě vydání vytištěna nebudou. Není totiž možné zajistit, aby informace ve zpravodaji byly aktuální.
Hláska 03/2020
02.03.2020

Hláska 03/2020

V březnové Hlásce se dočtete o sdílených kolech, rozšíření kamerového systému, co přislíbil Opavě ministr kultury, kdo bude organizovat trhy, jaké nás čekají dopravní omezení, že je třeba zaplatit poplatky za psy i kdy začne svoz bioodpadu. Součástí je příloha Naše Opava, která informuje o výstavbě obchvatu či o otevření nového penzionu. Tematické strany jsou věnovány žákům roku 2019.
Hláska 02/2020
28.01.2020

Hláska 02/2020

V únoru se věnujeme tématům: připravované opravy vodovodů a kanalizací, nový organizátor trhů, změny v místních poplatcích, facebookový profil pomáhající mladistvým, registrace zájemců o Senior Taxi či výtěžek Tříkrálové sbírky v Opavě. Tematické strany patří velkému přehledu opavských středních škol a 200. výročí Opavského kongresu. A mnohem více čtěte také on-line!
Hláska 01/2020
30.12.2019

Hláska 01/2020

Rozpočet a investiční akce na rok 2020, nové popelnice na jedlý olej, představení nového webu města i Portálu občana či rekonstrukce unikátní hrobky – tato témata si můžete přečíst na stranách aktualit. Tematické strany se věnují plánované výstavbě aquacentra, ale také výročí narození Joy Adamsonové. Pozveme vás na ples města i na další zajímavé akce roku 2020.
Hláska 12/2019
30.11.2019

Hláska 12/2019

V posledním zpravodaji roku 2019 se mimo jiné dočtete, že město zřizuje Portál občana, že radniční kavárna bude mít nového nájemce, že univerzita otevřela unikátní sférickou projekci. Dozvíte se také tipy na vánoční dárky. Nechybí ani tentokrát velký přehled akcí během vánočních trhů, adventu i v závěru roku.